Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Kool

Illuka lasteaed-põhikool

Teksti suurus: a a a

Lasteaia teated

Leib Naerupallide laual

06.oktoober 2017

Rukist on eestlased kasvatanud üle 1000 aasta. Rukkileib ja leiva söömine on meelepärane ka Naerupallidele. Leivanädala raames  valmiski Naerupallidel mitut sorti leiba.

 Leivajuuretise ehk leivapoja said Naerupallid Ronja ema, Heleni, käest. Lisaks andis Ronja ema leivavormid ja ka näpunäiteid kuidas hea leib valmib.

Leivategu algas juba neljapäeva pärastlõunal kui õpetaja Sveta lastega leivapojale sooja vett ja rukkijahu juurde lisasid kuni see sai kördipaksune. Seejärel  asetati kauss leivataignaga sooja kohta ja kaeti puhta rätikuga, kus see pidi ootama järgmist päeva.

Reedel pärast hommikuringi jätkus leivategu Pärle juhendamisel. Lapsed lisasid hea leiva saamiseks soola ja suhkrut ning loomulikult ohtrasti rukkijahu. Ronja oskas öelda kui paks see taigen peab olema. Lapsed sõtkusid tainast hoolega, et see saaks õhuline ja leib kerkiks ahjus. Taigen pandi laste poolt seejärel vormidesse ja lisati juurde puuviljad või küüslauk või seemned. Nii valmisid erinevad leivad, mis maitsesid suurtele ja väikestele. Leivategu õnnestus suurepäraselt.

 

Naerupallid tänavad Ronja ema abi ja toetuse eest. Tänu talle oskame valmistada maitsvat leiba.

 

 

 

Naerupallide rühma suured ja väikesed