Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Kool

Illuka lasteaed-põhikool

Teksti suurus: a a a

Uudised

Üle-eestiline Noortekohtumise kokkutulek Jõhvis

17.mai 2018

Eelmisel aastal osalesid Illuka kooli 12 noort õpetaja Piia Otti eestvedamisel koos Tallinna erahuvikooliga Optimum Semper projektis Noortekohtumine 2017. Kevadel kirjutati koostööna projekt, mis ka SA-lt Archimedes rahastuse sai. Kohtumine ise toimus Illukal       1.-6.augustil ja õnnestus suurepäraselt. Noored sõbrunesid kiiresti ning avaldasid soovi sellel aastal jälle koos projektis osaleda. Hetkel on teada, et uus projekt on samuti leidnud heakskiitu, vaja on teha vaid mõned täiendused-täpsustused. Noortekohtumine 2018 Illuka – Optimum Semper saab teoks 6.-10.augustil Taevaskojas Saarjärve puhkekeskuses.

Käesoleva aasta aprilli alguses saime kutse üle-eestilisele Noortekohtumise kokkutulekule 11.-12.mail Jõhvis, millel otsustasime osaleda. Registreerumisel tuli ka välja pakkuda omapoolne töötoa teema. Meie otsustasime näidata/õpetada draamaõpetuse mänge ja harjutusi, mida on hea kasutada uue meeskonna loomisel, nö „kokkusulatamisel“. Meie töötuba pakkus korraldajatele huvi ja osutus valituks kokkutulekul läbiviimiseks.

11.mail pärast viiendat tundi asus seltskond kooli juurest teele. Osalesid Liseth Dietrich ja Martin Koivistoinen 7.klassist, Liset Vähk ja Eliise Koivistoinen 8.klassist. Kurtna Noortekeskuse koosseisus osalesid samal üritusel veel meie kooli õpilased Henry (6.kl) ja Veronika (7.kl) Vinkler ning Kirke Otti (5.kl). Viimane  ühines järgmisel päeval samuti meie grupiga ning aitas läbi viia töötuba.

Üritus algas Jõhvi Kontserdimajas korraldajate tervitusega ning parimate projektide tunnustamisega. Seejärel õpiti selgeks flashmob etenduskunstnik Barbara Lehtna juhendamisel. Flashmobi suunduti esitama Jõhvi keskväljakule. Suviselt palav kevadilm ja palju valgetes riietes noori… Oli väga lootustandev ja värskendav vaatepilt! Tagasi kontserdimajas olles tehti kokkuvõte toimunust, kinnitati keha ning seejärel suunduti vabatahtlike juhendamisel Jõhvi gümnaasiumisse, kus end ööbimiseks sisse seati. Õhtul andis noortele kontserdi Jüri Pootsman, enne seda jõuti veel gümnaasiumi õuel ühistantsu vihtuda. Õhtu lõpetas tantsimine ja muusika kuulamine. Hommik võttis meid vastu jälle särava päikesega, mille kustumatus valguses söödi hommikust, tantsiti ringtantsu hommikuvõimlemiseks ning seejärel suunduti kooli aatriumisse ennast töötubadesse registreerima. Igasse töötuppa mahtus 15 noort lisaks korraldajatele. Meie töötuba osutus populaarseks – esimese 10 minutiga oli nimekiri täis! Suurepärase ilma tõttu viisime oma töötuba läbi õues, kus otsisime veidi varjulisema nurgakese. Sissejuhatuse tegi Liseth Dietrich, tema oli ka tõlgiks, kui oli vaja mängu vene keeles seletada. Alustasime tutvumismängudega, et saada teada osalejate nimed, jätkasime tähelepanu ja pinget maandavate mängudega. Kus noored koos, seal ka naeru ja nalja! Et toimiva meeskonna loomisel on lõppeesmärgiks usalduse tekkimine, lõpetasimegi vastava harjutusega. Ilmselgelt 30 minutiga võhivõõrastest usaldavat meeskonda ei loo, kuid osalejad said kindlasti uusi võtteid, mida kasutada oma projektides.

Juhendaja P. Otti kartis, kas meie noored suudavad töötoas osalejaid juhtida, mänge arusaadavalt seletada ning läbi viia, kuid see hirm osutus asjatuks. Juhendajad tulid kõigega suurepäraselt toime ja töötuba õnnestus igati! Õppimiskoht meile võiks olla tegelemine oma häälega – õues on vaja juhendajal tugevat häälematerjali. Vahepalana tehti väike kokkuvõte toimunust ning siis said juba ka meie õpilased osaleda erinevates järgmistes töötubades. Kõik leidsid endale sobiva tegevuse. Teise vooru lõpus tehti taas kokkuvõtted, tänati Jõhvi gümnaasiumi vabatahtlikke, loositi välja kaks üllatuskingitust, mis fortuuna tahtel läksid kõige kaugemalt tulijatele – Hiiumaale ja Saaremaale.

Seejärel lõunasöök, hüvastijätt ning kaks imelist nooruslikku kevadpäeva olidki läbi.

Jääme ootama laagrit Saarjärvel!