Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Kool

Illuka lasteaed-põhikool

Teksti suurus: a a a

Uudised

100 Viljapeenart Eestis

23.mai 2018

Esmaspäeva hommik algas Musirullidele ja Naerupallidele põnevalt. Lapsi ootas ees ubade ja herneste külvamine külvikastidesse, mille olid meie tarvis meisterdanud õpetaja Margo. Kastid mullaga täitis aga Niine Kalev Tagavälja talust.

Kõik see tore ettevõtmine kuulub projekti „100 viljapeenart Eestis“. Meie kooli/lasteaeda jõudis see projekt tänu õpetaja Annelile, kes koheselt kaasas ka lasteaeda. Aitähh sulle!

Iga laps sai endale nii oa - kui herneseene, et see mulda pista. Projekt ei piirdu ainult seemne külvamises. Nüüd on vaja ka terve suvi külvikasti eest hoolt kanda ning loodame, et peagi saame üheskoos ka vilju maitsta.

Herne -j a  oa kasti kõrval on ka viis sorti vilja, milleks on nisu, oder, kaer, tatar ja spelta nisu. Jälgime suve jooksul lastega viljasortide kasvuprotsessi ning sügisel lubas õpetaja Anneli anda meile igast sordist pundikese, et talvel viljasortide nimed ei ununeks. Laps teab, et leiba ja saia tehakse jahust ja jahu saame viljast. Milline see jahuvili täpselt välja näeb saame me nüüd oma silmaga kaeda ning kasvuprotsessi jälgida.