Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Kool

Illuka lasteaed-põhikool

Teksti suurus: a a a

Uudised

Naerupallide rühma lõpupidu 31. mail 2018

13.juuni 2018

 

Mitu ilusat aastat on märkamatult Illuka Lasteaias meie lastel mööda saanud. Saatsime need jäädavalt, kuid rõõmsalt ära kauni lõpupeoga. Kuna õpetajate tähelepanu oli hõivatud samal ajal peo läbiviimisega, küsisime hoopis laste endi käest, mis neile peost meelde.

Kahtlemata meeldis lastele kingitusi saada-selle eest täname Illuka Kooli, kes kinkis meile ilusa pinali, praktilise riidekoti, kuhu tulevikus koolis kasvõi vahetusjalatseid panna ja raamat mälestuseks kõikidest kaaslastest. Loomulikult meeldisid lastele kokatädide poolt spetsiaalselt selleks sündmuseks valmistatud muffinid.

Lastele meeldisid väga ka laulud ja tantsud, mida peoks õpiti. Neid oli küll palju ja nende õppimine ei läinud alati kergelt, kuid nagu Naerupallide tublide lastega ikka, peo ajaks on kõik justkui imeväel iseenesest selge!  Eriti meeldis lastele Suvetants, mille taustaks tädi Rita mullitajaga mulle mullitas ning Õhupalli laul.

Saali toodud ja tooli külge seotud õhupallid sidusime peo lõpuks laste käte külge ja pallide õues õhku lennutamine oli üks peo ilusamaid ja sümboolsemaid hetki, mil justkui lasime lahti ja lendu ka meie lapsed.

Muidugi meeldis lastele ka Illuka Kooli direktori kt Anneli Bogensi sõnavõtt, kus ta jutustas huvitava kujundliku loo kaussi pandud liiva ja kivikeste abil sellest, kuidas tarkusi meie pähe mahub tegelikult aina juurde ja juurde elu lõpuni-lasteaias õpitu on alles algus. Täname muidugi ka abivallavanem Olegi Kuznetsovi, kes oli meid tervitama tulnud ja Christian Vinkleri isa, kes meie peo pidulikult avas saali lipu toomisega.

Selle aasta tort oli samuti erakordne ja vajab mainimist. Tordi kaunistuse mõtlesid lapsed ise välja ja Ronja ema kaasabil sai sellest täiesti ainulaadse välimuse ja muidugi väga hea maitsega lõpupeo tort. Südamest aitäh Ronja emale!

Pildid kinnitavad, et tegemist oli tõepoolest armsa, helge, ilusa ilmaga ja lasterõõmsa meeldejääva sündmusega ja nagu Aarald ütles: „Pidu tähendab seda, et nüüd saab varsti kooli minna!“