Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Kool

Illuka lasteaed-põhikool

Teksti suurus: a a a

Uudised

Illuka Kooli lapsed kinkisid Tallinna loomaaia elevantidele 150 kõrvitsat

10.oktoober 2017

Illuka kool tegi EV 100 puhul kingituse Tallinna loomaaia elevantidele.

Kevadel panid lapsed (nii lasteaia mudilased kui kooliõpilased) maha 100 kõrvitsataime, et siis saadava saagiga elevantide toidulauda rikastada.Kohalik põllumajandusettevõtja (kooli vilistlane) Raimo Sarapuu eraldas maa ja aitas ette valmistada.

Suvel käidi talgute korras kastmas ja harimas. Taas osalesid nii lapsed kui ka aktiivsemad õpetajad ja lapsevanemad.

Et aga tänavune suvi kõrvitsakasvu ei soosinud, jäi saak koolipõllul kahjuks kasinaks. Selle tõttu aga vantide maiustuste kogus ei kannata. Appi ruttas taas üks kooli vilistlasest ettevõtja Pille Juursalu, kes oma kõrvitsapõllu ülejäägiga koolilaste ettevõtlikkust toetas.

Lapsed-õpetajad-lapsevanemad olid agaralt abis korjamas ja saaki loomaaia poolt saadetud kastidesse kogumas. Samuti kogusid lasteaia lapsed kodudest kõrvitsaid juurde.

Kokku saime 150 erinevas suuruses kõrvitsat ning 30-se delegatsioonina sõitsime seda kõike esmaspäeval 9. oktoobril pidulikult üle andma. Kõrvitsaprojekti koolipoolne eestvedaja - õpetaja Anneli Dietrich.

Loomaaias võttis meid vastu hulk töötajaid, nende seas zooteenistuse juhtivspetsialist Anne Saluneem ning direktor Tiit Maran isiklikult. Tore oli kohtuda ka Signega, kes loomaaias juba aastaid vabatahtlikuna toimetamas ja kes taolise kõrvitsakogumisega lähedalt seotud. Signe on Loomaaia Sõprade Seltsi liige ja oli ka meie projektile innukalt kaasa elamas.

Meie andsime oma kõrvitsad laulude ja pillilugude saatel üle ja täiesti juhuslikult tegime seda direktor Marani sünnipäeval. Küllap jõudis täna ta sünnipäevalauale ka meie Heleni tehtud kõrvitsaleib.

Vaatamata vihasele vihmasajule tegime siiski vapralt jalutuskäigu elevandimajja ja uudistasime uut polaariumi. Elevandid maiustasid parasjagu meie kingitud kõrvitsatega ja heitsid toojaile tänulikke pilke.

Suur tänu, meie suured abistajad Raimo Sarapuu ja Pille Juursalu! Suur tänu kõik, kes vähemal või enamal moel kaasa aitasid!

Sündmust kajastas ka TV3 oma uudiste saates.