Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Kinnisvara

Soovitusi kuulutuse koostamiseks

10.september 2014
Korrektse ja informatiivse kuulutuse kirjutamisega saab kinnisvarakuulutuse suuremale vaadatavusele tasuta kaasa aidata. 
 
Esmalt, asukoha kirjelduses tuleks vaadata, et aadress oleks korrektselt kirjutatud. Nii tagad, et kaardi vaade näitaks korrektseid andmeid. 
 
Millist kinnisvara müüd? Kirjuta müüdavast kinnisvarast. Info võiks sisaldada: mitme toaline, mitme magamistoa ja mitme vannitoaga on elamine, mitmendal korrusel, millised on tubade pindalad ruutmeetrites, millises majas ja millises piirkonnas pakutav asub. Maja puhul on kindlasti ka oluline ehitusmaterjalide ja kasutuslubade mainimine. Märgi ka, mis kuulub korteri juurde (panipaik, parkimiskoht jne.).
 
Milline on sisustus? Kirjuta kuulutusse, milline on korteri sisustus, sisustusmaterjalid, mööbel. Mis piltidel olevast mööblist jääb hinna sisse.
 
Millised on ülalpidamiskulud ja küttesüsteemid? Kirjuta korteriühistust, küttelahendustest, kommunaalkuludest. Võid märkida, millised on kommunaalkulud suvel ja millised talvel.
 
Kirjuta ümbrusest, kas on lähedal lastemänguväljakuid, kaupluseid, spordirajatisi, rand, park, millised on naabrid, kuidas toimib ühistransport ja mis veel on elukeskkonna väärtused, mis võiks potentsiaalsele ostjale meeldida.
 
Kuulutuse õigekiri ja stiil. See ei mõjuta otseselt kinnisvara müüki, kuid kindlasti tekitab müüja vastu suuremat usaldusväärsust. Seega, tuleta meelde koolis õpitut, kirjuta vigadeta ja lühidalt ning vaata kirjutatu enne sisestamist veelkord üle. Ning lõpuks, ägeda isikupärase kinnisvara müüki toetab kindlasti isikupäraselt kirjutatud tekst.
 
Pildid - kvaliteet loeb! Võimalusel kindlasti tee pilte fotoaparaadiga, mitte telefoniga, päevavalguses, ning päikesepaistelise ilmaga allapäikest. Korista eelnevalt elamine, puhtad pinnad ja korras toad annavad tubadele avarust juurde ning näevad piltidel paremad välja. Tee ühest kohast kohe mitu kaadrit, nii saad valida kõige paremini välja tulnud pildi ja ei pea leppima uduse kaadriga. Näita piltide kaudu erinevaid tube, avatud uste kaudu ka korteri planeeringut, tee pilte trepikojast, hoovist, majast. Pane kindlasti kõige atraktiivsem pilt kuulutuse esimeseks pildiks.