Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Lugemispesa

Projekti eesmärk on äratada lastes huvi raamatute ja lugemise vastu.

 

 Projektis osalejad: Kurtna Noortekeskus, Kurtna raamatukogu, Illuka Kool koos lasteaiaga. Koostööpartneriks on Illuka Vallavalitsus kultuurijuhi isikus. Kurtna    Noortekeskus ja Kurtna raamatukogu vastutavad kava ja tegevuste eest. Illuka Kool ja lasteaed korraldavad joonistusvõistluse ja toovad lapsed tegevuspaika. Täpsem rollide jaotus on märgitud projekti tegevuskavas.

 

Soovime luua Kurtna raamatukogu kõrvale parki põneva lugemis- ja mängupaiga. Koha loomisel kasutame suuri põllukive ja puidust pinke, mis on paigutatud ringikujuliselt, et tekiks pesa meenutav istumispaik. Projektist võtavad osa erinevas vanuses eesti ja vene lapsed ja suuremad on abiks „pesa” kujundamisel.  Kividele joonistavad õpilasmalevas osalevad noored lemmikraamatute tegelasi. Selleks korraldatakse lasteaias ja koolis joonistusvõistlus. Kasutatakse „noortelt noortele” meetodit, kus suuremad valmistavad ette tegevuskava ning viivad planeeritud mängud ja võistlused hiljem läbi. Septembri- ja oktoobrikuu jooksul toimub „pesas” mitmeid tegevusi: luuletuste õppimine eesti ja vene keeles, ristsõnade lahendamine, viktoriinid, pehme mänguasja valmistamine, raamatu meisterdamine ning kohtumine lastekirjanikuga.

 

 Tulemuseks on uus ja põnev tegevuspaik, kus toimuvad erinevad üritused, mis tekitavad lastes huvi lugemise ja raamatukogude külastamise s käimise vastu. Suuremad saavad projektis osalemisest uue kogemuse, inspiratsiooni uuteks ideedeks ning julgust uute ürituste korraldamiseks. Projekti lõppedes jätkub koostöö Kurtna raamatukogu ja Kurtna Noortekeskuse ning Illuka Vallavalitsuse vahel.

 

Projekti toimumis aeg on 15.05.2017 – 30.10.2017.a.

 

Projekt toetakse Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ja Kultuuriministeeriumi poolt summas 563,00 euro.