Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Uudised

Illuka valla rattaretk „Külale külla“

08.juuni 2017

Illuka valla 25. aastapäevale pühendatud rattaretk saab stardi 11. juunil kl 11.00 Vasavere külaplatsilt. Kõik, kes sooviksid rattaid stardipaika transportida, avaldagu soovi ja andku märku tel. 5277994 või ene@kultuuriveski.ee25-kilomeetrine rada kulgeb meie valla loodenurgas, ehk siis sõit saab alguse Vasaverest ja läbib Pannjärve, Konsu, Illuka ja Ohakvere ning lõpeb Kurtna pargis väikese simmaniga. Teekonnal on mitmeid joogipause põgusaks puhkuseks ja kergeks kehakinnituseks. Lisaks veel veidi meelelahutustki. Omale meelepärane amps võib selja- või taskukotis kaasas olla.
Sõit saab olema jõukohane kõigile, kulgemine toimub enam-vähem koos, võidu peale ei mängita. Kes tervet rada sõita ei jaksa, võetakse auto peale. Samuti sõidab kaasa rattaspetsialist, kes aitab, kui sõidu ajal mõni kergem tehniline rike tabab ning ka meditsiiniabi tõttab vajadusel olukorda hindama ja turgutama.   

Kurtnal on avatud selle päeva staap, mis avab uksed juba peale seda, kui rattaretke start Vasaveres on antud. Kõik, kes kaasa ei sõida, kuid soovivad oma pereliikmeid ja sõpru finišis tervitada, võivad juba varakult Kurtnale valmis minna. Seal on avatud ka kohalike noorte ühepäeva kohvik ja võimalus oma aega sisustada erineval moel, kas siis näputöönurgas või niisama juttu puhudes, kindlasti on eksponeerimisel ka mõni uus kunstinäitus.
Kurtna noortekeskus seab selleks päevaks parki üles ka uue põneva osalusatraktsiooni – inimlauajalgpalli ja sellel on kavas ka mõned näidismatšidki maha mängida. Eriti tore oleks, kui sõprus- või külakogukonnad oma võistlevad esindused välja paneksid, et teistega sõbralikult mõõtu võtta. Kogu retkest valmib loodetavasti ka videokokkuvõte ja fotogalerii, mis seda sportlikku päeva meenutama jäävad.