Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Uudised

Pannjärve murdmaajooksusarjas oli sellel aastal üle 300 osaleja

17.september 2017

Kolmandat aastat toimuva Pannjärve murdmaajooksusarja osavõtjate arv on aastatega kasvanud. Kui 2015. aastal osales 200 jooksjat, siis 2016. aastal oli osalejaid juba 260 ning sel aastal 302. Üldse on  sarjast kolme aastaga osa võtnud 530 inimest, kellest osa on osalenud ühel etapil.Viimase etapi toimumise ajal, 13. septembri õhtul paistis Pannjärvel päike, ehkki ümberringi sadas vihma. Võistluse peakorraldaja Margit Ahu väitis, et tal on Ilmataadiga soojad suhted ning kõik etapid on joostud ilusa ilmaga. Ega Margitiga eriti jutule ei saanudki, sest ta oli nagu orav rattas: jagas auhindu, tegi pilti ja ergutas jooksjaid.

Kõik tillujooksjad said SK Murakas meenemedali, kleepsu ja Farmi kohukese. Sarja kõikidel etappidel osalejad said Pannjärve murdmaajooksusarja nimelise meene.

Vanuseklasside esikolmikuid autasustati SK Murakas, Alutaguse Seikluspargi, Eesti Pagari auhindadega ja Illuka valla meenetega.

Meie valla sporditüdrukutest said viie etapi kokkuvõttes Anette Ahu ja Mirta Rajas T8 vanuseklassis kaksikvõidu. T17 vanuseklassis oli kolmas Aveli Uustalu, T14 neljas Liset Vähk ja T10 viies Herta Rajas. Poistest tulid neljandaks P10 Pavel Paiste ja P12 Karel Vähk.

 

Margitit rõõmustab korraldajana loomulikult tõsiasi, et ka oma valla rahvas on osalema hakanud. Oriflame eriauhinna said kaks Illuka valla toredat ja aktiivset peret, kes

kogu perega on osa võtnud sarja kõikidest etappidest.

Kõigepealt Kristi Kool ja Gert Vaarmann, koos laste Hugo ja Ingega. Viimane on küll veel nii pisike, et sarja esimesed etapid tegi kaasa kärus sõites, kuid viimasel etapil sibas tillujooksu distantsi omal jalul läbi.

Gert Vaarmann: „See traditsioon sai alguse, nagu enamus asju meie peres, spontaanselt. Tegime toona 4-aastasele Hugole ettepaneku osaleda Kindral Tõnissoni jooksuürituse tillujooksul. Kaua ei olnud vaja teda veenda ja kui peale edukat sooritust anti veel nänni, diplom ja MEDAL, oli noorhärra hing müüdud. Peale seda tegi ta kaasa 2015, 2016 ja tänavuaastase „Muraka” jooksuklubi üritused ning lisaks veel ka ümber kloostri jooksu.

Meie, kui vanemad, olime alguses noore „tippsportlase” hooldemeeskond. Kuid hiljem,

kui meie pereema võttis tõsisemalt käsile pere tervislikuma eluviisi edendamise, tundus kuidagi loogiline, et võiks ka ise osaleda. Polnud meie seas ei sprintereid, mailereid ega staiereid, rääkimata maratoonaritest. Kuid juba varases nooruses olid kõik õppinud kõndima. Seega otsustasime vana hea käimise kasuks ka nendel üritustel osaledes, ja nii juba 3 aastat.

Alguses osaliselt, nüüd juba täiskohaga. Kõik koos, neljakesi- Inge, Hugo, Kristi, ja isegi mina.“

 

Teine pere on Monika ja Tiit Grinfeld koos laste Otto, Eliisabeti, Mattiase ja Markusega.

Sellest, kuidas nende pere Pannjärve murdmaajooksusarjani jõudis, räägivad nad ise nii:

„Oleme Illuka vallas elanud nüüd mõned head aastad ja Pannjärve jooksudest varem kuulnud ka, kuid mitte kuidagi ei jõudnud nendeni.

Sellel aastal saime Kristi Koolilt esmase tõuke – nimelt uuris ta ühel päeval, kas üks meie poistest ei tahaks tulla proovima Tillujooksule (ta oli lasteaias näidanud ennast nobeda sportijana). 

Esimesel jooksul käiski ainult Otto, kes tuli sealt tagasi tohutult positiivsete emotsioonidega. Boonuseks oli muidugi saadud kohuke. Tänu kohukesele tahtsid järgmine kord joosta teised lapsedki. Ja kui lapsed juba jooksevad, siis ei saa ju vanemad maha jääda – niimoodi me lõpuks terve perega jooksusarjast osa võtma hakkasimegi. Järgmiste jooksudeni!“

Arvata võib, et Illuka vallast jõuab järgmisel aastal veelgi rohkem rahvast Pannjärvele.

 

Pannjärve murdmaajooksusarja 2017 toetasid: Illuka Vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Alutaguse Seikluspark, Alutaguse Puhke-ja Spordikeskus, Eesti Pagar AS, Farmi Piimatööstus OÜ, Saku Läte OÜ, Oriflame, Ida-Virumaa Spordiliit, Isetegime OÜ, ajaleht Põhjarannik ja Sõnumilaegas.

Margit Ahu tänab kõiki toetajaid, abistajaid, kohtunikke ning jooksjaid ja käijaid.