Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Uudised

Vane Vähk ja Kaivo-Mart Kangro esimesed, Aveli Uustalu kolmas

07.jaanuar 2017

Täna sõideti Pärnumaal Jõulumäel Swedbanki ja Haway Expressi noorte suusasarja teine etapp sprindi vabatehnikas, mis oli ühtlasi N18 ja M18 klassis Euroopa noorte olümpiafestivali esimeseks valikvõistluseks.11.-17. veebruarini Türgis toimuvatele Euroopa noorte olümpiafestivalile pääseb Eestist kolm mees- ja kolm naissuusatajat, kes on sündinud aastatel 1999-2000. Võistlusele pääsevad kolme võistluse võitjad ning kui need kattuvad, siis jagatakse kohad punktitabeli põhjal.
Haigusest paranev Vane Vähk võitis Jõulumäel M18 klassis nii eelsõidu kui ka finaali ja kindlustas endale koha olümpiafestivalil.

Esikoha sai ka M20 võistlusklassis Kaivo-Mart Kangro. N18 tuli Aveli Uustalu kolmandaks ja N14 Liset Vähk kuuendaks.
N11 saavutas Herta Rajas 53 võistleja hulgas 14. koha ja M11 Karel Vähk 54 võistleja hulgas 16. koha. Allain-Marco Anton, kes pärast põdemist rajale tuli (kaksikvend Danny-Rocco on veel haige ja seekord ei osalenud), sai 19. koha.
Treener Timo Juursalu on noorte tulemustega rahul: „Tublid olid! Kui arvestada veel seda, et sõitu alustasime varahommikul pool kuus ja päev tänu eelsõitudele venis pikaks, siis oli ikka väga väsitav.“
 

Homme jagatakse Jõulumäel Eesti meistrivõistluste medalid murdmaasuusatamise klassikatehnika eraldistartides klassides M16, N16, M18 ja N18.

Rajale lähevad Vane Vähk, Allain-Marco Anton, Aveli Uustalu ja Liset Vähk. Pöidlad pihku!