Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Uudised

„Illuka valla HEA VANAEMA ja HEA VANAISA 2017“ on Malle ja Tarmo Kollo

14.september 2017

Vanavanemate päeva, mille riigikogu 2010. aastal riiklike tähtpäevade nimistusse lisas, tähistati Illukal kuuendat korda ja taas läks tiitel ühte perekonda.Kogukonna klubi liikmed, kes Malle ja Tarmo tiitlisaajaks esitasid, kirjutasid sedamoodi: „Nende peres on kolm täiskasvanud last ja kolm lapselast. Nad on äärmiselt kohusetundlikud, teevad hästi oma tööd ja naudivad vanavanemateks olemist täie pühendumisega.

Vanaemal on seljataga pikk ja sportlik pedagoogitee ning tänaselgi päeval võtab ta aktiivselt osa seenioride klubi lauluringist ja tantsurühmast.

Ka vanaisa on noorukina olnud tugev spordipoiss ja ka tänapäeval on ta igapäevaselt spordi sees. No enam mitte küll ise suusarajale tormates, kuid kindlustamas seda, et meie inimestel oleksid suurepärased sporditingimused. 

 

Ehkki nende lapselapsed on alles väikesed ja üldsuse mõistes ei ole veel suuri tegusid teinud, paistab vanavanemate hool ja tugi silma kasvõi seeläbi, et vanaema on igati abiks lastehoiul (kui tarvis, sõidab selleks Lääne-Virumaale) ja vanaisagi  võib sageli lasteaias põnnile järele tulles kohata. Hea vanaema ja vanaisa tähendab oskust kuulata ja suunata väikest inimest, mitte läbi keeldude ja käskude, vaid juttude ja mõtlemapanevate lugude. Nemad oskavad olla just sellised vanavanemad.

Ühega mudilastest elatakse ühe katuse all, seega on vanaema ja vanaisa kohustused igapäevased. Ja sellest, et lapselapsi on hetkel ainult kolm, ei tasu heituda, küll neid saab peagi rohkem olema ja küll saavad nad ka suuri tegusid tegema. Sama suuri, nagu on vanaisa Tarmo ja sama südamlikke nagu on vanaema Malle.“

 

Vanavanemaid õnnitles vallavolikogu esimees Paul Kesküla ja andis üle tunnusnimetusega kaasas käiva tänukirja ning murakamaalinguga puidust seinakella.

Kuna tänavu esitati tunnusnimetuse saajaks lisaks perekond Kollole ka üks vanaisa ja et tegu on samuti väga tubli inimesega, siis otsustas komisjon ka Rein Kivilit tunnustada tänukirja ja kingitusega.

Vanavanemate päevale pühendatud peol pakkusid meelelahutust Tiinamai Keskpaik ja Ele Pedassaar ning Kurtna noortekeskuse noored.