Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Uudised

Eilset isadepäeva tähistati ka Illuka lasteaias

13.november 2017

Pesamunade rühma lastele oli 7. novembri hommikupoolik tavapärasest teistsugune.Pesamunade rühma lastele oli 7. novembri hommikupoolik tavapärasest teistsugune. Koos lastega jäid hommikul lasteaeda ka isad, et mõeldes lähenevale isadepäevale veeta aega koos lastega.

 

Isad tegid koos lastega tavalisi lasteaia igapäevatoimetusi. Pesamunadel oli tore võimalus mängida rühmas koos oma issidega. Ühises hommikusöögilauas lasksid isad koos lastega pudrul hea maitsta. Kui kõigil kõhud täis ning pudrused põsed puhtaks pestud, siis mindi kõik koos saali muusikatundi. Seal said nii suured kui ka väiksed näidata vastastikku oma oskusi, näiteks pilli äratundmises hääle järgi, plaksutamises, lehvitamises, rütmipilli mängimises ja värvide tundmises.

Enne, kui isad tööle tagasi kiirustasid, said nad kätte ka Pesamunade poolt valmistatud kingitused eeloleva pidupäeva puhuks.

 

Naerupallide rühma lapsed pidasid koos isadega isadepäeva pidu. Lapsed olid peoks täie tõsidusega valmistunud ja vaeva näinud.

 

Õpetajate abiga olid (saladuskatte all) selgeks õpitud laulud ja tantsud, mida peol hoogsalt esitati. Samuti testiti tantsupõrandal isade tantsuoskust. Veel said isad katsetada mesilaste juhtimisega toimetulemist. Lapsed kinkisid isadele enda poolt valmistatud kingitused – välispassid -, millega on võimalik reisida kuhu iganes ja millal iganes.

Lapsed olid ka sellele mõelnud, et pidutsemisega läheb kõht tühjaks ning kostitasid vanemaid enda poolt valmistatud kaerahelbeküpsiste ja teega. Küll maitses hästi!

 

Neljapäeva õhtuks olid Musirullide rühma laste isad palutud kooli spordisaali, et tähistada isadepäeva.

 

Isadepäev algas väikese kontserdiga, kus lapsed lugesid luuletusi ja laulsid. Spordilaul juhatas sisse sportliku isadepäeva. Laulu saatel tehtud võimlemisharjutuste järel asuti täitma õpetaja Tiina poolt etteantud korraldusi, kus isadel tuli näidata oma painduvust ja jõudu. Nimelt tuli isadel võtta lapsi kukile, selga, ja koos lastega roomata ning kõike seda tuli teha muusikarütme arvestades. Kõigil lastel oli, kellega sportlikke tegevusi läbi viia. Tööga hõivatud isade asemel olid isadepäeva tähistamas vanaisad, vanemad vennad või emad.

Pärast sportlikku rasssimist said pidulised mekkida morssi ja süüa puuvilju, mis maitsesid tööpäeva lõpus imehästi. Isad lahkusid peolt koos lapse poolt tehtud südamekujulise võtmehoidjaga, õnnitluskaardiga ja suure erksavärvilise õhupalliga.

Lisaks saadud kingitustele said kõik isad ja ka teised peolised koduteele hea tuju ja õpetajad rahulolu, et sportlik isadepäeva pidu õnnestus.