Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Uudised

Illuka valla TORE ISA 2017 on Gert Vaarmann

13.november 2017

Igal aastal valitakse ja tunnustatakse sel päeval mitmel pool Eestis üldsuse pakutud kandidaatide hulgast aasta isa. Illukal tunnustati oma valla toredat isa kuuendat korda.Isadepäev on kõigi isade ja perede ühine tähtpäev, mille eesmärk on süvendada isade ja laste suhteid, tähtsustada isade rolli. Eestis hakati isadepäeva tähistama 1988. aastal ning Põhjamaade eeskujul on see meil novembrikuu teisel pühapäeval.

 

Ka sel aastal tuli otsustajatel valida kahe kandidaadi vahel, kes mõlemad on tublid ja tegusad.

Valituks osutus Gert Vaarmann, kelle elukohaks on viimased seitse aastat olnud Illuka kant, sellest omakorda kaks viimast aastat Kurtna. Peres on kasvamas kaks toredat last – äsja seitsmeseks saanud poeg ja pooleteise aastane tütar. Mõlema lapsega on isa ka pikemalt kodus olnud ja kuidagi on juhtunud nii, et elu-olukorrad on võimaldanud tal mõlema lapsega ühist aega nautida just sellel perioodil, kus lapsed kõige rohkem igapäevaselt uusi asju õpivad ja avastavad.

Nii on isa saanud laste kasvamisel ninapidi juures olla ja nende arengut suunata.

Ta on valmis ka kõige pöörasemateks mängudeks lastega, kartmata sealjuures kõrvalseisjale veidrana näida. Ta ongi üks suur, hea ja armastav isa, kelle jaoks on olenemata ajahetkest, perekond esikohal. Kuid kui vaja, siis on temas ka piisav kogus selgroogu, et EI öelda.

Ta võiks endiselt olla ka pealinna poiss, kuid just isaks saamise ootuses oli tal kindel soov, et tema lapsed saaksid kasvada maal ja seetõttu ta Illuka valda ka suuna seadis.

See elumuutus on tinginud ka selle, et ta on saanud võimaluse proovida erinevaid ameteid.

Ka vabatahtlikuna on ta nõus erinevates ettevõtmistes osalema - olgu selleks siis kohvikupäeval kohviku pidamine, kõrvitsapõllul trimmeriga toimetama või siis kaitseliidu töös osalemine.

Tema suurteks hobideks on muusika, filmid ja arvuti-värk, kuid kui issi poole on sirutumas kaks kätepaari, pilkudes soov "Issi, lähme mängima!", siis ongi kogu hobindus jäänud hetkel tahaplaanile, sest millal siis veel seda soovi täita, kui mitte nüüd, kus lapsed seda tahavad.

Tema kaasa ja lapsed leiavad, et just nende pere isa on igati väärt tänavust tunnusnimetust ja sellega olid sama meelt ka otsuse langetajad.

 

Suurt lugupidamist ja tänu avaldati ka teisele kandidaadile – Meelis Tinnole, kelle puhul kirjutasid kandidaadi üles seadnud kolleegid ja sõbrad nõnda: „Ta on sündinud ning kasvanud Kuremäel, siin loonud pere ja üles kasvatanud kaks tütart. Tütred on üles kasvanud isa huumorisoone ja vajaliku kindlameelsuse toel. Vabalt võiks ta juba kandideerida ka vanavanemate tunnustamise rubriigis, sest ta on ka väga vahva Vassi (ehk vanaisa) ühele lapselapsele, kellega koos tehakse koduseid toimetusi, aetakse „tähtsaid“ asju ja mängitakse.

Ta on pidanud erinevaid ameteid, kuid ikka keeranud truult rooli ja ikka teinud seda meie vallas. Viimase veerandsaja aasta jooksul on ta hoolitsenud ja vastutanud selle eest, et valla asjaajamisega seotud sõidud saaksid tehtud, koolipäeva hommikuti jõuaksid lapsed turvaliselt kooli ja lasteaeda. Lisaks veel mudilaste, kooliõpilaste ja noortekeskuse laste ekskursioonid, sõidud spordivõistlustele, olümpiaadidele  ja laagritesse.

Lisaks igapäevatööle panustab too tubli isa veel palju aega vabatahtlikkusele. Ta on aktiivne kaitseliidu liige  ning aitab tagada turvalisust abipolitseiniku ja priitahtliku päästjana. Ta on alati seltskonna hing, ilma temata jääks nii mõnigi nali ja vahva vahejuhtum olemata.“

 

Eelnevalt on tunnustuse osaliseks saanud Urmas Juuse, Karl Vähk, Ando Mesi, Kalev

Toome ja Aivo Uustalu.