Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Uudised

Ronja Rajase meisterdatud Pipi tunnistati rahvalemmikuks

14.november 2017

Täna, 14. novembril tähistatakse Rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni 110. sünniaastapäeva. Paljudele meie hulgast on ta vaieldamatult olnud lapsepõlves üheks lemmikkirjanikuks, kelle mõnusalt kirjutatud lõbusaid lugusid mäletame siiani.Käesoleva aasta kevadel kuulutas Haapsalus asuv Iloni Imedemaa koostöös ERRi Lastejaama ja Lastetoaga välja meisterdamiskonkursi „110 Lindgreni tegelast“, kuhu oodati kuni 13-aastaste laste meisterdatud tegelasi, kes on Lindgreni poolt välja mõeldud, aga lapse oma fantaasia järgi kujundatud.

Õnneks on meil Illuka lasteaias hakkaja kasvataja Karin Tartlan, kes otsustas ka oma kasvandikega konkursil osaleda. Suure õhinaga asusid lapsed tööle ja nii saadetigi Pipi, Tommy, Annika ja Pipi hobune Tallinna poole teele.

 

Lastetoa ja Lastejaama lemmikud selgusid juba 24. aprillil ETV2-s Lastetoa otsesaates.

Ja oh seda rõõmu! Peaauhinna, perepääsmed kõigisse Läänemaa muuseumidesse võitsid Illuka lasteaia lapsed Ronja Rajas, Otto Grinfeld, Ksenia Meinson ja Hendrik Metsatalu.

Külastada sai Haapsalu Raekoda, Iloni Imedemaad, Haapsalu Piiskopilinnust Ants Laikmaa majamuuseumi ning Raudtee ja Sidemuuseumi. Käimist ja uudistamist oli palju!

 

Sellega aga lugu veel ei lõppenud. Konkursile saadetud tööd olid rahvahääletuseks suvi läbi välja pandud Iloni Imedemaa käsitöötoas ja facebookilehel ning nüüd, Astrid Lindgreni 110. sünniaastapäeva eel kuulutati välja rahva lemmikud, kelleks olid Ronja Rajas, Mia-Marii Liivlaid ja Madli Jakobsoo, muuseumitöötajate lemmik Aleksander Jung ning soomerootsi raamatuillustraatori Christel Rönnsi poolt välja valitu Mirtel Meos.

 

Ronja ema, Helen Rajas: „12. novembril tuli meil taas sõita Haapsallu, sest Ronja armas Pipi, kelle ta koos õpetaja Kariniga lasteaias meisterdas, oli võitnud Iloni Imedemaa külastajate südamed! Meie perele oli juba see väga suur elamus, kui suvel käisime võidetud kutsetega Haapsalut avastamas! Nüüd, 12. novembri veetsime isadepäeva Haapsalus Iloni Imedemaal, kus saime lisaks autasustamisele osa Astrid Lindgreni näidendi „Metsas pole mingeid röövleid“ väga toredast esietendusest.Ronja oli väga õnnelik ja tänulik oma armsale õpetajale.

Suur aitäh õpetaja Karin, et sellest toredast konkursist Illuka lasteaia lastega osa võtsite, sest muidu me vaevalt oleksime sinna IMELISSE MAAILMA sattunud!“