Illuka Vald Illuka Kool Kurtna Noortekeskus
 
Illuka Vald
Teksti suurus: a a a

Uudised

Illuka valla Elutöö Preemia 2017 saab Vello Mesi

08.veebruar 2017

Üha vähemaks on jäänud neid inimesi, kelle kogu elu on seotud ainult Illuka vallaga. Üks selline mees on Kurtna küla elanik Vello Mesi, kes tähistab 7. veebruaril oma 75. sünnipäeva.Kodust eemal on Vello elanud vaid siis, kui õppis pärast 5. klassi lõpetamist Tallinnas ja hiljem Järva-Jaanis, kus õppis mehhanisaatoriks. Töö maal ei ole kergete killast. Traktorist on põllul varavalgest hilisööni ja kui vaja, siis ka öösel. Sügiseti vahetas ta traktori teraviljakombaini vastu. Töökas, kohusetundlik, rõõmsameelne – nii iseloomustavad teda endised töökaaslased. Vello võttis aktiivselt osa ka spordivõistlustest ja kultuuriüritustest. 30 aastat oli ta ka vabatahtlik tuletõrjuja.

 

Nüüd on Vello kirglik kalamees. See pidavat tema sõnul närve rahustama ja kui landi otsa jääb 2-3 kg kala, siis toob ka naeratuse näole. Ka kümmekond kilomeetrit kõndimist tuleb tervisele kasuks. Samuti armastab ta metsas seenil ja marjul käia. Kui endil seeneisu täis, siis rändavad järgmised seened naabritele. Ega tal kahju ole, saab jälle metsa minna. Ja kui naabrid enam ei soovi, siis saab natuke pensionilisa teenida. Ka traktoritööd kestavad. Kõikide põllulapid peavad õigel ajal küntud saama ja saagid koristatud.                                               

 

Vello on abikaasaga üles kasvatanud kaks tublit ja töökat last. Tütar Ira on hinnatud müügiesindaja ja poeg Ando töötab  Eesti  Kaitseväes: neljal korral on käinud missioonil Afganistanis. Vellol on kolm lapselast ja kaks lapselapselast.                                                                                                                                                                                           

 

Vello kandidatuuri Elutöö Preemia saamiseks esitas Kurtna küla kogukond: „Soovime Vellole edaspidiseks palju tervist, suurt kalaõnne ja olla pikkadeks aastateks meie kaasteeliseks selles  väikses ja armsas Kurtnas!“